Fundacja Lakme-Art zaprasza na koncert Stabat Mater z cyklu Sounds of Art organizowanego we współpracy Fundacji Lakme-Art oraz Muzeum Narodowego w Warszawie. Koncert odbędzie się 23 kwietnia 2017 godz.18.15 w Holu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie (al. Jerozolimskie 3). Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

To już czwarty koncert z cyklu Sounds of Art. Tym razem publiczność będzie miała okazję wysłuchać i porównać dwa ujęcia Stabat Mater, perły muzyki religijnej, autorstwa wielkich mistrzów baroku – Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz Antonio Vivaldiego. Dzieło w dwóch odsłonach zaprezentują soliści Marta Boberska (sopran) i Jan Jakub Monowid (alt) oraz Lakme Art Ensemble pod kierownictwem muzycznym Tomasza Frycza.

Hol Główny MNW / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona
23 kwietnia godz.18.30

Wystąpią:

Marta Boberska – sopran
Jan Jakub Monowid– alt

oraz Lakme Art Ensemble w składzie:

I skrzypce – Ludmiła Piestrak
II skrzypce – Kamila Guz
Altówka – Anna Nowak – Pokrzywińska
Wiolonczela / kierownik muzyczny – Tomasz Frycz
Kontrabas – Grzegorz Zimak
Pozytyw – Barbara Świderska

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sztuki.